Solidaritate cu Palestina – Multumim pentru increderea acordata blogului “DeVeghePatriei”. Am primit un mail din partea unei asociatii internationale a jurnalistilor din Europa si Statele Unite


De peste 60 de ani nu vor sa inceteze cu circul: “Auaaaaaaa, auuuuu, antisemitismul, holocaustul, auuu, toti au ceva cu bietul “evreu” (khzari din Rusia), sunt fascisti, nazisti, auuuu, sa plateasca anual zeci de miliarde despagubiri pentru holocaust (Industria Holocaustului – 12 miliarde de dolari pe an). Europenii sunt nazisti, arabii sunt teroristi, palestinienii sunt fundamentalisti-extremisti, doar bietul “evreu” (khzar) este nevionvat. Auuuuuuu, auuuuuuuuuuu, vor sa ma omoareee, Hitler, terorismul, nazismul….”

3

Presa din Romania, considerata ca fiind una dintre cele mai mizerabile si manipulatoare din intreaga lume, nu o sa va prezinte niciodata realitatea crunta a holocaustului din Palestina: ei sunt sunt platiti anual cu milioane de euro de catre Israel, sa va minta si sa va manipuleze. 

http://deveghepatriei.wordpress.com/2011/07/14/adevaratii-stapani-ai-presei-din-romania/

Reprezentatul acestei asociatii internationale a jurnalistilor, Frank pe numele lui, ne-a trimis un mail de felicitare pentru munca noastra in privinta sprijinirii cauzei palestiniene! De astazi incolo vom avea in fiecare zile stiri “calde”, in timp real, despre masacrarea palestinienilor de catre tribul khazarilor din Rusia, mutati in Israel. Frank alaturi de echipa lui, jurnalisti din mai multe tari, se afla in zona de conflict si cauta ca stirile stranse de ei sa fie prezentate in cat mai multe tari.

Blogul nostru ese foarte citit in zona Orientului Apropiat si Mijlociu, mai ales Siria, datoria pozitiei noastre in favoarea presedintelui Al Assad, si cineva de acolo s-a gandit sa ne recomande acestei asociatii. Acum discutam despre jurnalisti in adevaratul sens al cuvantului, nu bufonii din Romania care si-ar vinde si propria mama pentru bani! Palestina Libera!!

Jurnalistii respectivi in tara noastra erau imediat pusi la colt si urmariti de”structuri”: “An

tisemitismul si holocaustul! Cum indrazniti voi in colonia Romania, administrata de Statele Unite si Israel, sarutam mana puternicilor stapani de la CIA si Mossad, sa prezentati asemenea subiecte?! Vreti ca masa aia mizerabila de romani pe care noi ii tinem in robie si saracie de peste 24 de ani, sa afle adevarul in privinta mult iubitilor nostri stapani care ne platesc spagi de milioane de euro anual?! Vreti sa ne pierdem statului de cea mai slugarnica tara din Europa?! Imediat va facem dosare ca sa vada stapanii cum slujim cauza americano-sionista: palesttienii trebuiesc ucisi pana la unul!”. Mizerii de oameni, slugoi nemernici si vanduti ce sunteti…

45

Palestina Libera!

We are many internationals with hospital staff and civil patients at el Wafa hospital in Gaza. All our embassies have been notified that we are here and we held a press conference live before we went here. We have been shown the entire hospital complex by the staff and can confirm that this is a hospital for civilian people only. Hospitals are not a military target. Israel have attacked this hospitals fourth floor. A big chunk of it is blown off. Israel does not care about Palestinians but they care about media. So we are here not only to show solidarity with the palestinians but to show Israel that the world will not tolerate any state to attack civilian hospitals. Sweden and all our governments are responsible to stop Israel from destroying this hospital. Whatever happens here is the responsibility of Carl Bildt, the Swedish government, the Government of USA, Spain, Venezuela, France, New Zealand och Great Britain. It is up to us to show Israel that we do not accept the murder of sick, hurt civilian at hospitals. You need to take action NOW.

For interviews:

Fred Ekblad Swedish and English 0595209679
Charlie Andreasson Swedish and English 0598345327
Manu Pineda Spanish 0595934842
Rina Andolini English 0595176849
Huda Julie Webb-Pullman English 05951765849
Joe Catron English 0595594326

Holocaustul din Palestina  – 9, 10, 11 iulie 2014

3

2

1

7

6

5

4

16

17

22

34

1

3

4

90

rt 90 200 121

http://deveghepatriei.wordpress.com/

 

Acest articol a fost publicat în ISRAEL. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Un răspuns la Solidaritate cu Palestina – Multumim pentru increderea acordata blogului “DeVeghePatriei”. Am primit un mail din partea unei asociatii internationale a jurnalistilor din Europa si Statele Unite

  1. ZaRadu spune:

    asa v-a fi si iN ROMania , dar in loc de tigani sa fie ei cei morti , vom fi noi dacii , care vom cadea morti ca mustele

    Apreciază

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s